Miks kotkad?

Alates 2006. aastast kaunistab Castovanni OÜ logo kotkas. Miks valisime just kotka oma logolinnuks?

Müütiline lind

Kotka tähtkuju Rahvausundites on kotkas olnud looja ja päästja rollis. Vanade pärimuste kohaselt munes just kotkas maailmamuna, millest sündis maakera või kogu kosmos. Üle maailma on kotkas olnud olulisel kohal jumalate kehastusena. Antiik-Kreekas esines kotkana peajumal Zeus, hinduismis on tuntud Garuda-nimeline jumalus, kes oli nii suur, et suutis varjata terve päikese; pistriku kuju võtsid Rooma peajumal Jupiter ja Egiptuse taeva- ja päikesejumal Horos.

Kotkas sümboliseerib läbinägelikkust ja taiplikkust, julgust ja tugevust. Kõrgelennulist lindu on peetud taeva valitsejaks ja ühenduslüliks maapealse elu ja kõrgemate jõudude vahel, jumalate sõnumitoojaks.
Kotka tähtkuju on osa Linnuteest ning selgete sügisilmadega vaadeldav ka Eesti teavas.

Võimu ja vapruse sümbol

StröhlKotkad on olnud väga olulisel kohal kogu maailma rahvuslikus ja sõjalises sümboolikas. Juba Antiik-Rooma aegadest on kotkad olnud jõu ja võimu sümbolid – neid on kasutanud oma vappidel Pärsia ja Rooma armeed ning suured Euroopa valitsejad ja vallutajad eesotsas Napoleoniga.

Kui loomariigi valitseja on lõvi, siis lindude kuningas on kahtlemata kotkas. Kõigil jahilindudel on komme vahetult enne või pärast saagi püüdmise hetke heita kiire pilk üle õla, et olla kindlad oma seljataguse ohutuses – kuid mitte kotkastel. Kotkad sööstavad julgelt saagi poole, olles täiesti veendunud oma eksimatuses.

Eeskuju

Nii, nagu kotkad, loodame ka meie olla oma töös läbinägelikud ja julged ning teha kaalutletud otsuseid ilma, et peaksime üle õla tagasi vaatama. Loodame, et meie logolind annab meile juurde jõudu ja terast silmavaadet ning teeme omalt poolt kõik, et olla uhke linnu märgi väärilised kandjad.